Распоред на сите натпревари за Светско првенство

Oд 211 само 32 тима влегуваат во 8те групи на светскиот мундијал кој ќе трае 1 месец. Овој период секој разговор ќе биде за празникот на фудбалот. Ќе гледаме фудбал дома, низ кафичите, низ рестораните, по парковите, во секое ќоше од нашето делување ќе кружат натпреварите од овогодинешното ФИФА Светско фудбалско првенство. Единствено прашање е: Како да се подготвиме за изненадувањата и магијата на фудбалот?

Прво и основно нешто што на сите им треба се намирници. Од чипс до урми, секој со сопствен вкус, од ладен чај до газиран сок, итн. Второ што на секој му треба е да го знае распоредот по кој ќе може да се гледаат сите натпреварите во Македонија:

Continue reading “Распоред на сите натпревари за Светско првенство”

#живејспортски VIVAX награден предизвик

VIVAX НАГРАДЕН ПРЕДИЗВИК!

Стани потенцијален добитник на 20 телевизори и 10 мобилни телефони VIVAX. 

Kако

1. Навивај и фотографирај се;
2. Лајкни ја Facebook фан страната на VIVAX Macedonia;
3. Објави ја јавно својата фотографија на Facebook;
4. Тагирај го VIVAX Macedonia на Facebook на истиот пост со хаштазите:
#живејспортски #пазитопка #живејговивакс 

Continue reading “#живејспортски VIVAX награден предизвик”

Заштити се и олади со климите на Vivax

Секој ден е се пожешко, а штом дојде зимата ќе дојде моментот кога воздухот ќе
биде загаден. Климата е неизбежна, но затоа може да си создадеме своја преку
клима уредите. Нивната технологија толку многу напредна што има уреди кои
покрај тоа што го прочистуваат воздухот во домот ја минимизираат и загаденоста
на околината. Ладењето во текот на летото, кое е воедно се предвидува дека ќе е
едно од најтоплите во човековата историја баш поради загадувањето, е од големо
значење за здравјето и за комфорот. Едни од најдобрите клими се произведени
од Vivax кои се најпродавани на пазарот во Македонија. Тие имаат 3 клучни уреди
кои ги задоволуваат потребите на сите.
Да се запознаеме со Vivax M дизајн ACP-12CH35AEMI R32? Continue reading “Заштити се и олади со климите на Vivax”

VIVAX Fly 4: совршени крилја за малку пари

VIVAX мобилните телефони се произведуваат во Кина. Благодарение на тоа, компанијата може да се пофали со способности и карактеристики на производите што се недостижни за повеќето познати кинески брендови како што се Huawei и Lenovo, но и светските брендови Apple и Samsung, кои исто така се произведуваат во Кина. 

VIVAX е познат бренд кои спаѓа во групата на светски играчи и производители на технологија. Не е познат само на Блаканот, но и пошироко – Норвешка, Финска, Романија итн. Continue reading “VIVAX Fly 4: совршени крилја за малку пари”

5 причини зошто треба да одберете „смарт“ ТВ

Ако се одлучивте домот да го подновите со нов ТВ или пак ако имате страст кон Тв технологијата, тогаш дефинитивно вашиот следен избор за Тв треба да е „смарт“, а еве зошто: Continue reading “5 причини зошто треба да одберете „смарт“ ТВ”

Најдобрите клима уреди за вашиот дом -VIVAX

Она што Vivax клима уредите ги прави омилени во домот е практичноста, квалитетот и секако изгледот кој се вклопува одлично во сечиј ентериер.

Тоа го потврди и минатогодишната награда “Best buy“ кога VIVAX клима уредите беа прогласени за најдобри по квалитет, но не изостанаа и оваа година кога гордо ја понесоа наградата QUDAL- QUALITY медал. Ова дополнително дава одговор на прашањето зошто корисниците го одбираат VIVAX. Continue reading “Најдобрите клима уреди за вашиот дом -VIVAX”