Mобилен телефон на “старо“? На што треба да внимавате?

Ако одлучивте да заштедите средства и да одберете мобилен телефон на „старо“, тогаш за вас подготвивме водич што ќе ви помогне при изборот на истиот…

Чекор 1…
По донесената одлука за моделот што ви се допаѓа, информирајте се за продажната цена во салон со цел да пресметате колкава би била вашата заштеда.Откако ќе ја дознаете истата, исконтактирајте ја личноста од огласот и договорете средба за да ја видите состојбата на телефонскиот уред.
Понесете со себе, слушалки, микро SD картичка со ваша музика и фотографии кои вклучуваат сина, црвена и зелена позадина. Continue reading “Mобилен телефон на “старо“? На што треба да внимавате?”

#НеБитеПуштилОваЛето АCP-12CH35AEX

#НеБитеПуштилОваЛето затоа што си совршена за мене! Клима уред кој има 12 fan speed, опција за самочистење, самодијагноза, висока ефикасност во својата класа, 3.5 kW јачина интелегентно отопување, дигитален екран и многу повеќе е АCP-12CH35AEX за цена од 14 999 денари

#небитепуштиловалето #vivaxmacedonia #vivaxclimauredi #coolpromocii#разладисе #климауред #ладно #топло #klimaured #ladno #toplo

Continue reading “#НеБитеПуштилОваЛето АCP-12CH35AEX”

10 дена на плажа или цела година комфорна температура со Одличната инвертер клима уред VIVAX ACP-18CH50AEQI

10 дена на плажа или цела година комфорна температура!

🏖🌊👙🕶🏝👣🏊
Одличната инвертер клима уред VIVAX ACP-18CH50AEQI кој во себе ја содржи новата генерација на еколошки R32 фреон, јачина 5,5 kW , работи на температура од -15 до +50 за цена од само 34 999 денари
 

Continue reading “10 дена на плажа или цела година комфорна температура со Одличната инвертер клима уред VIVAX ACP-18CH50AEQI”

ПРИМАМЛИВА VIVAX ACP-12CH35AEAC

ПРИМАМЛИВАТА  VIVAX ACP-12CH35AEAC содржи во себе филтер за прашина, самодијагностика, тајмер, безшумна операција, јачина 3,5 kW, работи на температура од -7 до +43 за цена од само 12 990 денари

#примамлива #sllep #peasfullsleep #summernights  #vivaxmacedonia

#vivaxclimauredi #coolpromocii#разладисе #климауред #ладно #топло

Continue reading “ПРИМАМЛИВА VIVAX ACP-12CH35AEAC”

За супер атмосфера каде и да си со Vivax BS-100 blue

За супер атмосфера каде и да си со Vivax BS-100 blue

Звучник со мноштво функции за уживање  во вашата омилена музика.

Continue reading “За супер атмосфера каде и да си со Vivax BS-100 blue”

Дали сте запознаени со одличниот VIVAX Point X1 паметен телефон?

Дали сте запознаени со одличниот VIVAX Point X1 паметен телефон?

VIVAX Point X1 ви нуди Сè во ЕДНО

Continue reading “Дали сте запознаени со одличниот VIVAX Point X1 паметен телефон?”

🎉🎉VIVAX COOL ПРОМОЦИИ! 🆒🆒🆒🎉🎉🎉

Предлог со COOL промотивна цена е атрактивниот инвертер клима уред VIVAX ACP-09CH35AEQI со новата генерација на еколошки R32 фреон, безшумна опција, интелегентно отопување и работи на температура од -15 до +50 од сега за промотивна цена од само 16 999 денари.

#испробајмеовалето #vivaxmacedonia #vivaxclimauredi #coolpromocii#разладисе #климауред #ладно #топло

Побрзајте!

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (6.2/4.0)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 3220.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 3370.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 2640/29300 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 710 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 739 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 520.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.00 l/h
НИВО НА БУЧАВА: 40.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -15 ℃ ДО 50 ℃
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 7.50 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 22.70 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 25 м2
ФРЕОН: R32
ФИЛТРИ: Филтер за прашина, Cold catalyst филтер

Смартфон и таблет за вашето дете. Да или Не?

Загрижени сте за прекумерната употреба на таблети? Размислувате дали да му дозволите на Вашето дете да го користи?

Прочитајте подетално за позитивните и негативните последици при користење таблет.

Таблетот и паметниот телефон се одлична заниманиција доколку сакате вашето дете да е мирно и тивко. Вистински „спас“, за да го испиете кафето на раат.
Родителите најчесто се обидуваат да го смират детето со еден од овие уреди, благодарејќи на многубројните анимирани цртани, детските апликации, игри и екраните на touch, кои се доста интересни за малите деца .
Учителите, психолози, и докторите препорачуваат внимателно користење на  iPads, iPhone-и, андроиди и други уреди со екран на допир кај деца под 3 години. Тие веруваат дека подолго време поминато пред екранот може да биде штетно за детето.
Continue reading “Смартфон и таблет за вашето дете. Да или Не?”

Распоред на сите натпревари за Светско првенство

Oд 211 само 32 тима влегуваат во 8те групи на светскиот мундијал кој ќе трае 1 месец. Овој период секој разговор ќе биде за празникот на фудбалот. Ќе гледаме фудбал дома, низ кафичите, низ рестораните, по парковите, во секое ќоше од нашето делување ќе кружат натпреварите од овогодинешното ФИФА Светско фудбалско првенство. Единствено прашање е: Како да се подготвиме за изненадувањата и магијата на фудбалот?

Прво и основно нешто што на сите им треба се намирници. Од чипс до урми, секој со сопствен вкус, од ладен чај до газиран сок, итн. Второ што на секој му треба е да го знае распоредот по кој ќе може да се гледаат сите натпреварите во Македонија:

Continue reading “Распоред на сите натпревари за Светско првенство”