Распоред на сите натпревари за Светско првенство

Oд 211 само 32 тима влегуваат во 8те групи на светскиот мундијал кој ќе трае 1 месец. Овој период секој разговор ќе биде за празникот на фудбалот. Ќе гледаме фудбал дома, низ кафичите, низ рестораните, по парковите, во секое ќоше од нашето делување ќе кружат натпреварите од овогодинешното ФИФА Светско фудбалско првенство. Единствено прашање е: Како да се подготвиме за изненадувањата и магијата на фудбалот?

Прво и основно нешто што на сите им треба се намирници. Од чипс до урми, секој со сопствен вкус, од ладен чај до газиран сок, итн. Второ што на секој му треба е да го знае распоредот по кој ќе може да се гледаат сите натпреварите во Македонија:

VIVAX Ви го дава распоредот на сите натпревари, но и најважното нешто за да го гледате светското, а тоа се одлични телевизори, произведени во Хрватска, кои се совршени за да ја гледате Вашата омилена репрезентација и најдобрите натпревари. VIVAX нуди неколку опции. За кој би биле најзаинтересирани?

За да го симнете распоредот во висока резолуција кликнете на https://ibb.co/jG5s9d, а за до симнете во .pdf верзија кликнете на https://www.scribd.com/document/381778351/Raspored-Na-Natprevari-Od-Vivax.

VIVAX  LED TV-49UD95SM

Најновиот ULTRA HD телевизор на  VIVAX  има одлична 4К резолуција со висок динамичен распон на бои (HDR), која придонесува кон тоа сликата да е најслична кон тоа што човечкото око го гледа природно. Затоа со светско ќе ви изгледа како да сте на стадион. Овој телевизор е Smart и има Android 5.1 систем и со тоа доаѓаат голем број на можности како пребарување на најпотребните апликации, а и гледање на најдобрите исечоци од натпреварите на YouTube. Овој телевизор има и nCast, верзија на Miracast технологија, која овозможува да го поврзете вашиот ТВ уред со мобилниот телефон преку Wi-Fi со тоа што тоа што го гледате на екранот на телефонот може да го видите и на VIVAX  TВ.

VIVAX  LED TV-49LE75SM

Оваа нова верзија, т.е. LE75, е опремена со најновите тјунери и кодеци кои во регионот ќе станат стандарди дури во 2019 година. Со овој телевизор сте подготвени за најновото време на ТВ сигнали. Покрај одличниот сигнал, споен со солидната слика со Full HD резолуција ќе имате одлично искуство со овогодинешното светско првенство.

VIVAX  TV-39LE76T2

Овој телевизор кој ја започнува својата приказна од Хрватска со минимални 4 часови тестирања за најразлични квалитети го нуди спојот на добра слика, одличен приемник по пристапна цена за секој кој со нетрпение го очекува ФИФА Светско првенство.

Гледајте го светско на тоа што најмногу го сакате и ви одговара. Најдете ги телевизорите нa VIVAX  во продажните места на Агротехна, АМЦ, Handy, Техномаркет и многу други. За повеќе информации за најблиското продажно место на VIVAX телевизорите може да се посети: https://www.facebook.com/notes/VIVAX -macedonia/VIVAX -продажни-места-на-телевизори/1321742971279838/

Заинтересираните за понудите на VIVAX може да ја посетат и Facebook фан страната на VIVAX  Македонија:

https://www.facebook.com/VivaxMacedonia/